Invisalign Sonuçları

Invisalign Sonuçları

Invisalign dünya çapında iki milyondan fazla insan için her biri kendine özel bir tedavi hedefi olan tedavi seçeneği olmuştur. İstenilen özel sonuç, istenilen tedavi süresi ve vakanızın karmaşıklığı hakkındaki düşünceler son tedavi planınızı tamamiyle etkileyecektir.

İlk konsültasyon sırasında Invisalign doktorunuz ile birlikte bu faktörlerin tümünü gözden geçirmelisiniz.

Burada bazı Invisalign tedavi örnekleri ve elde edilen sonuçları yer almaktadır.
Bu 29 yaşındaki bayan hasta dişlerinden dolayı hep mutsuzdu. Üst ön dişleri üstüste binmesi ve alt ön dişlerinin çapraşık olması temizliği zorlaştırıyor ve potansiyel olarak diş çürüğü ve diş eti hastalığı için tehdit oluşturuyordu. İyi ve dengeli bir kapanışının olmasından dolayı sadece ön dişlerinin tedavi edilmesi gerekiyordu. Onun Invisalign tedavisi yaklaşık 9 ay sürdü.
Bu 49 yaşındaki bayan hastanın, 30'lu yaşlarının sonuna doğru, ön dişlerindeki aralık üçüncü bir ön dişin sığacağı kadar artmıştı. Önceleri, metal braketler ile tedavi denenmiş ancak yaşam tarzına hiç uymamış ve braketleri çıkarttırmıştı. Birkaç ay içerisinde aradaki farkı gerçekten görebildi. Invisalign ile tedavisi 17 ay sürdü.
Bu erkek hasta, alt ön köpek dişinin önde olmasından çok rahatsızdı, yemek yerken dişi önde olduğu için üst ön dişleri ile çapraz kapanış problemi yaşıyordu. Gülüş estetiğini düzeltmek isterken, aynı zamanda da komşu dişleri ile dudağını ısırmayı önlemeyi ve çiğnemesiyle ilgili problemlerini de düzeltmek istiyordu. Invisalign ile tedavisi yaklaşık 12 ay sürdü.
Bu 15 yaşındaki hastanın derin kapanışı (Üst ön dişlerin alt dişleri çok fazla örttüğü durum.) mevcuttu, üst sol ön yan dişi dışarı doğru çıkık ve alt dişleri çapraşıktı. Bu dişlerini düzgün temizlemesini zorlaştırıyordu, doktoru bu problemlerin dişeti hastalığına neden olabileceği konusunda onu uyardı. Invisalign ile yaklaşık 10 ayda başarılı bir şekilde tedavi edildi.